Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen elektronik aygıtlar arasında en fazla kullandıklarımız arasında cep telefonları yer alıyor. Günün her anı yanımızda taşıdığımız mobil cihazlarımız, artık neredeyse sürekli dokunduğumuz ve ihtiyaç duyduğumuz bir parçamız haline gelmiş durumda. Ancak bu kadar sık kullandığımız cep telefonlarının sadece şarj ömürleri kısalmıyor.

Sosyal medya turları, iş ile ilgili önemli görüşmeler ve müzik için kullandığımız cep telefonları bu tür kullanımlara bağlı olarak çeşitli hijyen problemlerine de yol açabiliyor. Yaptığınız tüm işlemleri parmaklarınızı kullanarak yaptığınız için cihazlarınıza mikrop bulaşması kaçınılmaz olabiliyor.

Cep Telefonu Kullandıktan Sonra Ellerinizi Yıkayın

cep telefonları

Yapılan araştırmalara göre ise insanlar ile tokalaşmanın ve hatta öpüşmenin bile daha hijyenik olduğu ortaya çıkartılmış durumda. Cep telefonlarının üzerinde bulunan mikropların bir tuvalette yer alabilecek olan mikroplardan tam 18 kat daha fazla olabileceği söyleniyor. Bu sebeple uzmanlar telefon kullandıktan sonra da tıpkı tuvalet kullandıktan sonra olduğu gibi ellerinizi yıkamanız konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Ayrıca yemek yerken telefon kullanmamanız ve telefonlarınızı düzenli olarak temizlemeniz de uzmanlar tarafından altı çizilerek belirtiliyor.

Gündelik hayatta sürekli kullandığımız televizyon kumandalarından bile daha tehlikeli olan cep telefonlarını temizleyebilmek için ise özel bakım ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Telefonunuzun ekranına ve diğer aksamlarına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olan bu hijyenik ürünler sayesinde daha güvenilir bir kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Uzmanların uyarılarını dikkate alarak temizliğinizi düzenli olarak yaptığınız takdirde sağlığınızı güven altına alabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz