Bu yazımızda sizlere cep telefonunuzu, tabletinizi, bilgisayarınızı nasıl temiz tutabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Dünya genelinde yayılan Corona Virüsü ülkemizde de yer almaktadır. Bulaşıcı olan hastalıktan korunmak için sık sık elimizi yıkamalıyız ve kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız. Mecburi olarak dışarı çıkıyorsanız eve gelince ellerinizi yıkayabilirsiniz ancak telefonunuzu temizlemediğiniz zaman elinizi boşuna yıkamış olursunuz. Bu yüzden sizlere günlük hayatta kullandığınız cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi cihazları nasıl temizleyeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz.

Bir antibakteriyel temizleme spreyi alın ve daha sonra küçük bir sprey şişesinin %70’ni eczanelerde bulabileceğiniz izopropil alkol, %30’nu ise distile su ile doldurmayı deneyin. Bu karışımı gerçekleştirdikten sonra telefon, tablet, bilgisayar, kulaklık, kılıf, şarj aleti, cüzdanınızı çıkarın ve yapmış olduğunuz karışımı bir beze sıkarak saydığımız cihazları ve aksesuarları silin. Kamera kısmı, kulaklık gibi girişi olan alanları ise kürdan yardımı ile temizleyebilirsiniz. Ancak cihazınıza zarar vermemeye dikkat edin.

Ayrıca telefon, bilgisayar, tablet gibi özel eşyalarınızı temizlerken ev temizlik ürünleri, Aerosol sprey temizleyiciler, Sert çözücüler (aseton, benzen, toluen) gibi maddelerden uzak durmanız gerekiyor. Bu tarz maddeler cihazınıza zarar verebilir. Bu yazımızda sizlere cep telefonu, tablet, bilgisayarınızı nasıl temizleyeceğiniz konusunda bilgi verdik. Günlük hayatta kullandığınız sürece temizlemeye özen gösterin. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz