Bu yazımızda GSM Operatörünün hangi öperatöre ait olduğu konusunu bilmeyenler için yardımcı olacağız. Numara taşıma sistemi 11 yıl önce hayatımıza giriş yapmıştır. Numara taşıma sayesinde Turk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi operatörler arasında telefon numara taşıma sistemi çıkmıştır.

Bu konu hakkında daha detaylı bir örnek verecek olursak, numaranız 532 ile başlayan Turkcell numarası ancak daha sonra Turk Telekom ya da Vodafone alt yapısına geçtiğiniz zaman numaranız aynı olacak, kullandığınız operatör farklı olacaktır. Diğer operatörler arasında olan geçişler birçok kişi açısından avantaj olarak görülmektedir.

Karşı tarafın numarası 055 ile başlıyor ve biz bu hat Turk Telekoma ait olduğu için Turk Telekom olarak algılarız ancak bu numara Turkcell’e de ait olabilir. bu yazımızda numaraların hangi operatöre ait olduğu konusunda nasıl sorgulama yapacağınızdan bahsedeceğiz. Kısa bir yöntem sayesinde aşağıda olan adımları takip ederek karşı tarafın hattının hangi operatöre ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hat operatörünün hangi operatöre ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız en çok tercih edilen yöntemi bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bu linke tıkladıktan sonra açılan sayfaya sorgulamak istediğiniz numarayı yazdığınız zaman karşınıza sorgulama sonucu çıkacaktır. Aynı zamanda karşınıza devletin kısayolu e-devlet kapısı üzerinden telefon numara operatör sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda olan adımlar sayesinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden rahat bir şekilde Numara Taşıma sorgulama işlemini uygulayıp, telefon hattının hangi operatöre ait olduğunu kısa adımlar sayesinde öğrenebiliyorsunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz