Google Chrome 76 sürüm numarasıyla, adres çubuğunda sitelerin ön adlarını gizledi. Sizlerde yeni görünümü beğenmez ve eski görünüme geçiş yapmak isterseniz, dediklerimizi yapabilirsiniz. 

Chrome 76 ile beraber gizli mod sekmesinde bazı iyileştirmeler yapılmış ve 2020 yılında desteğini keseceği Flash eklentisini devre dışı bıraktı. Ancak bir özellik daha dikkatlerden kaçmadı.

Yeni Chrome güncellemesi ile beraber adres çubuğunda yer alan “www” ile “https” gibi uzantılar artık görünmüyor. Başlarda sorun varmış gibi düşünülse bile, Chrome güncellemesi bu durumu gizlediği anlaşıldı. Google’ın bu özelliğini sizlerde deneyerek görebilirsiniz.

Eski özelliği nasıl geri getirebilirim?

Google, adres çubuğunda “http“, “https” ve “www” gibi ön anlarını kaldırmış durumda. Yinede bu durumu kullanmak istemezseniz eğer, Chrome’u açın ve “chrome://flags/omnibox-ui-hide-steady-state-url-scheme-and-subdomains” tırnak işaretleri olmadan bu adrese gidin.

Ayar menüsü açılacak ve bu menüde “Search flags” kısmına gelin. Bu alana ise Omnibox UI Hide Steady-State URL Trivial Subdomains yazın.

Yan kısımda ise “Default” kısmını bulup, “Disabled” olarak değiştirmeniz gerekmekte. Ardından ise tarayıcıyı kapatın ve yeniden açın. Artık ön adları göreceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz