Chrome, sayfaları hızlı bir şekilde yüklemek için teknolojiyi test ediyor

Chrome, sitelerin yüklenmesini hızlandırmak için tasarlanan never Slow Mode özelliğini test ediyor. Chromium‘daki kaynak kodu , Google’ın bu teknolojiyi tarayıcıya ekleme niyetini doğruladı

never Slow Mode‘u açmak için tarayıcı, komut dosyalarının, resimlerin ve diğer komut dosyalarının yüklenmesini yasaklamaya başlayacak ve böylece kullanıcının yüklediği sayfanın belleğini azaltacaktır. İşlev, çok kaynaklı web sayfaları nedeniyle tarayıcıyı yavaşlatmayı durdurmak için tasarlanmıştır.

Kısıtlama için ayarlanan değerleri kullanarak çalışacaktır. Örneğin, stiller için en fazla 100 Kb ve görüntüler için en fazla 2 Mb. Normların üstündeki değerler tarayıcı tarafından otomatik olarak engellenir.

Google, şu anda işlevin testin ilk aşamalarında olduğu ve hala kusurlu olduğu konusunda uyarıyor, çünkü bazı sitelerdeki komut dosyalarını, görüntüleri ve diğer türdeki içerikleri engelleyen siteler bozulabilir.

Kaynak

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz