Google Chrome, tarayıcınızın varsayılan dilinde yazılmayan bir web sayfasını otomatik olarak çevirmenizi sağlar. Çoğu çevrimiçi çeviri yazılımı gibi olsa da, biraz güvenilmez olabilir. İhtiyacınız yoksa veya farklı bir çeviri hizmeti kullanıyorsanız, Chrome’u nasıl kapatacağınız ile ilgili detaylar aşağıda bulabilirsiniz.

Tercüme Nasıl Açılır ve Kapatılır

Yapmak istediğiniz ilk şey Chrome’un menü simgesine tıklamak ve ardından “Ayarlar” a tıklamak. Alternatif olarak, chrome://settings/ doğrudan oraya gitmek için adres çubuğuna yazabilirsiniz .

  • Menü düğmesini ve ardından Ayarlar‘ı tıklayın.
  • Ayarlar menüsünde, aşağıya doğru kaydırın ve “Gelişmiş” düğmesine tıklayın.
  • Ayarlar’ın altında, sayfanın altında bulunan gelişmiş‘i tıklayın.
  • Diller başlığını görene kadar biraz daha aşağıya kaydırın, sonra “Dil” i tıklayın.
  • Daha fazla dil ayarı göstermek için tarayıcınızın dilini tıklayın.

Varsayılan olarak, Chrome’un çevirisi etkindir. Bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, seçim düğmesine tıklayarak kapalı konuma getirin. Çeviri özelliğini kullanmaya devam edecekseniz, hiçbir şey yapmayın.

Dil başlığının altındaki “Okuduğunuz bir dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” seçeneğini devre dışı bırakın

Chrome tarafından otomatik olarak çevrilen bir siteye giderken, Omnibox’ta bir Google Çeviri simgesi belirir. Sitede veya dile özgü seçeneklerde neler olduğunu görmek için Çevir simgesini tıklatın.

Buradan, sayfayı tekrar orijinal dile çevirmek için “Orijinali Göster” seçeneğini seçebilir ya da her zaman dili çevirmesi, dili asla çevirmemesi gibi birkaç seçenek için açılan “Seçenekler” düğmesini tıklayabilirsiniz. veya mevcut siteyi asla çevirmeyin. Dil ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Tarayıcınıza birden fazla dil eklenmişse, Chrome normalde web sayfalarını tarayıcınızın ana diline çevirmeyi teklif edecektir. Varsayılan olarak, Chrome’un eklenmiş dilleri çevirmesi kapalıdır, ancak Chrome’un bu dilleri de kullanmasını tercih ederseniz, dilin yanındaki diğer dilleri (bir dilin yanındaki üç nokta) tıklayın ve “Bu sayfada sayfaları çevirmeyi öner dil ayarı. Bu, Chrome’un gelecekte sizin için belirli dilleri çevirmesini sağlar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz