Google, Chrome‘daki güvenlik açıklarını tespit etme ödüllerini iki katına çıkardı

Google, geliştiriciyi Chrome tarayıcısındaki zayıf noktaları tespit ettiği için iki katına çıkardı.

Bu nedenle, bugünden itibaren, her türden güvenlik açıklarını bildirme ücreti iki veya üç kat arttı. Örneğin, düzenli bir güvenlik açığı raporu için maksimum ödeme tutarı 5 bin dolardan 15 bin dolara (~ 85.310,25 Türk Lirası) yükseldi ve sorunu açıklayan ayrıntılı bir rapor için, geliştiriciler artık 15 bin dolar yerine 30 bin dolar (~ 179.769,95 Türk Lirası) alabiliyordu.

Google’ın özellikle ilgilendiği bir istismar türü var: Chromebook veya Chromebox’ta bulunan kritik güvenlik açıkları için maksimum ödül şu anda 150 bin dolar (~ 898.723,64 Türk Lirası). Şirket, 2016’da bu tür bir hata için ilk önce 50 bin dolarlık bir ödül teklif etti ve bu güvenlik açığını kimse tespit edemedikten sonra ödemeleri artırdı.

Buna ek olarak, arama motoru Fuzzer aracını kullanarak bulunan hatalar için ek ücret ödeyecektir. Google’da ayrıntılı kurallar ve sorun türleri açıklanmaktadır .

Chrome’da bulunan güvenlik açıkları için ödül programı 2010’da başlatıldı. VentureBeat bloguna göre, o zamandan beri, geliştiricilere 5 milyon dolardan fazla ödeme yapıldı.

Kaynak: TechCrunch

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz