TikTok uygulamasında başlayan akım kısa sürede yayıldı ve tüm sosyal medyanın gündemine oturdu. Çilekleri ılık ve tuzlu suyla yıkayan insanlar, çileklerin içerisinde küçük kurtların çıktığını görüntüledi. Twitter gündemine de yerleşen #çilek etiketi altında fazlasıyla bu durum konuşuldu.

TikTok kullanıcıları tarafından çıkartılan çilek akımı görenleri şaşırttı. Tuzlu suyun içine atılan çileklerin içerisinden bir süre küçük kurtlar çıkmaya başladı. Kiraz sirke sineği olarak adlandırılan sinek, yumurtalarını çileklerin içerisine bırakıyor. Çilekler ılık tuzlu su ile yıkandıktan sonra küçük yumurtalar, kurtçuk olarak ortaya çıkıyor. Florida Üniversitesi bu konu hakkında açıklama yaptı ve açıklamasında; “O kadar sinsi ki marketlere kadar geçebilen tek zararlı böcek türü bu. Bu tür, çıplak gözle görülemeyecek kadar güzel yarıklar oluşturabiliyor ve yumurtalarını oraya bırakabiliyor.” ifadelerine yer verdi.


Bu durum anormal olarak görünse de günlük besin ihtiyaçlarını böcekler ile karşılayan insanlarda bulunmaktadır. Ayrıca taze sebze, meyve yerken böcek yiyebildiğimizi de kabullenmeliyiz ancak bunun görüntülü bir şekilde aktarılması bir anda çileği sosyal medya gündemine taşıdı. Siz çilek hakkında gelen videolardan sonra ne düşünüyorsunuz? Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz