Bu yazımızda Cloudflare Error hatasının ne olduğu hakkında bilgi vereceğiz. Aynı zamanda bu sorunu yaşayan kişiler için çözüm yöntemlerinden de bahsedeceğiz. Cloudflare Error nedeniyle siteler açılmaz ve bu durumun sebebi servislerden kaynaklıdır.

Kısa bir süre önce Cloudflare Error sorunundan kaynaklı olarak erişim sıkıntısı dünya genelinde yaşandı. Ülkemizde de yaşanan Cloudflare Error nedenli erişim sorunu sonucu çok sayıda site bağlantısı kesildi. Gün içerisinde yaşanan sorunlar ve bazı siteler için engelin olmasının nedeni biraz uzun sürse de tespit edildi. Sorunun nedeni Cloudflare sunucularıyla alakalı olarak CDN servislerinde yaşanan ağ sorunu dünya genelini etkisi altına aldı.

Kısa süreli oluşan kesintiler, bağlantıyı zaman aşım hatası olarak sundu. Sitelerde karşımıza çıkan bu zaman aşımı ‘Cloudflare Error 521 web server is down’ şeklinde uyarı verdi. Oluşan bu sorunun dünya genelinde yayılması ve sorunun uzaması olayları daha da büyüttü. Yapılan açıklamada ise; Sorunun farkındayız ve ağ operasyonundaki ekiplerin sorunu çözmeleri için çalışmaları yaptıklarına dair açıklama yapıldı.

Cloudflare ücretsiz ya da ücretli bir şekilde sitelerin çoğu sitelerine yapılan DDoS saldırılarını önlemek için kullanılmakta. Aynı zamanda CDN.DNS ve DNS olarak 1111 en çok tercih edilen hizmet yerlerinden biridir. CDN son dönemlerde verdiği hizmetten ve hızlı bir şekilde sitelere erişimi sayesinde birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Hızlı bir şekilde erişim sağlaması sonucu da sıkça olarak önerilmektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz