Geçtiğimiz günlerde bir hali gündeme gelen sesli sosyal medya platformu Clubhouse, hâlâ daha çok konuşulmakta. Durum böyle olunca da uygulamanın keşfedilmesi pekte zaman almadı.
Ancak son dönemde güvenlik ve mahremiyet konusunda bir hayli sıkıntı yaşıyor. Teknik olarak hâlâ beta kullanıma sahip olan Cubhouse’un kısa sürede iyileştirmelerle daha iyi hale getirileceği söyleniyor.

Sosyal medya bunu konuşuyor! Clubhouse nedir, nasıl üye olunur? Clubhouse'a  davetiye nereden alınır? - Son Dakika Haberler

Şu anda sadece iPhone’da kullanılabilen bu uygulamanın 10 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Pek çok önemli kişinin de bulunduğu bu platformda, toplu, grup şeklinde konuşmalar gerçekleşebiliyor. Güvenlik uzmanı Robert Potter, uygulamanın güvenliği konusunda, ”Daha küçük, daha yeni sosyal medya platformlarına karşı verilerimiz konusunda daha tetikte olmalıyız, özellikle de hızlı büyümeden geçtikleri dönemde kontrolleri pek çok testten geçiyor” ifadelerini kullandı.

Why is Japan so intrigued by the audio app Clubhouse? | The Japan Times

Geçtiğimiz Pazar günüde Bloomberg’de yer alan bir habere göre üçüncü parti bir internet sitesinin Clubhouse sohbetlerini derlediğini ve kontrolden geçmemiş bir Android uygulaması için kullandığını ortaya çıkarmıştı ki bu da kişilerin konuşmalarının eş zamanlı dinlenebildiğini, ortaya koydu. Bu kişilerin amacı kötü olmasa da yine de insanlar kullanırken tereddütte kalıyor. Bunun için Clubhouse’un atacağı adımı beklemek en doğrusu olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz