En son açıklamalarda Corona vakası 47 olarak belirtilmişti. Günlük bildirim yapan Sağlık Bakanı 17 Mart itibariyle vaka sayısı 98 ve 89 yaşında bir Türk vatandaşının öldüğü belirtildi.

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaparak ülkemizde çalışmaların 3 aydır devam ettiğini ve hastalığın genel yapısı hakkında bilgi verirken üzülerek acil bir durumdan dolayı toplantı yaptıklarını söyledi. Acil durum ise ülkemizdeki Corona virüs kaynaklı ölüm gerçekleşmesiydi. Bakan koca, hayatını kaybeden kişinin Çin’den gelen çalışandan virüs kaptığını ve 89 yaşında olduğunu söyledi.

Fahrettin Koca’nın açıklamaları: “Bugün ilk kez bir hastamı kaybettim” dedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Olayın Çin’de çıkmasından sonra niteliğini ilk kavrayan ülkelerden biriyiz. İnsanlık bu tablonun içindeyken tüm dünya ile yoğun ilişkileri olan Türkiye’nin kendini tümden yalıtması imkan dışıydı. Çocuklar ve gençler virüsü kolayca kapabiliyor ancak bu grupta ölüme neredeyse rastlanmıyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın çok altındadır. Hastalığın en ağır seyrettiği kişiler, direnci düşük ve başka hastalığı olan kişilerdir” dedi.

Bizlerde Türk milleti olarak lütfen önlemlere karşı duyarsız olmayalım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz