Avrupa ülkeleri ve diğer ülkeleri etkisi altına alan Corona virüsü ulusal piyasada değişikliklere neden oldu. Virüs akaryakıt fiyatlarında bir düşüşe sebep oldu. Fiyatlarda gerileme durumu Türkiye’de de kendisini gösterecek. İşte detaylar…

Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almışken Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ciddi bir hızla yayılan virüs olduğunu belirtelim. Salgından dolayı çok fazla ülkede iş yerleri kapatıldı ve turizm sektörleri boş olarak geçiyor. Bir diğer darbe ise akaryakıt konusunda oluyor.

Cuma günü emtia fiyatlarında ciddi bir düşük kaydedilirken Brent petrol 45 dolara kadar indi. Brent petrolda yaşanan bu düşüş ulusal pazarda benzin ve mazot fiyatlarını iyice düşürdü. Bu bakımdan benzinin tonu 490’dan 440 dolara kadar düşerken motorin için 463 dolardan 423 dolara kadar düştüğünü görüyoruz. Böylesine bir düşüş yıllardır görülmemişti.

Akaryakıt fiyatlarındaki düşüş, ülkemizdeki pompa fiyatlarına da yansıyacak!

İç piyasada yer alan akaryakıt pompa satış fiyatlarına indirim yansıyabilir. Böylesine bir düşüş kaydedilirken ülkemizin akaryakıt fiyatlarına Çarşamba günü benzine 25 kuruş ve motorada 23 kuruş bir indirim gelebilir.

Ulusal piyasayı ciddi anlamda öldüren Corona virüs etkisi gün geçtikçe daha kötü hale geliyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz