Tüm dünyaya yayılan Corona virüsü kısa bir süre önce ülkemize geldi ve Türkiye’de korona virüsünden hastalanan sayısı 5’e çıktı. Sağlık bakanlığı tarafından gerekli önlemler alınıyor. Bu önlemlerden biri de Corona Virüsü danışma hattı. Alo 184 hattı artık Corona Virüsü danışma hattı olarak hizmet vermeye başladı.

Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’de korona virüsü ile alakalı açıklamalarda bulundu. Virüs sayısının 5’e yükselmesinin ardından vatandaşlar için önemli bir hizmet verilmeye başlandı. Sağlık bakanlığı iletişim hattı olan 184 numaralı kod üzerinden virüs hakkında bilgi alabileceksiniz. Virüsten korunmanın yollarını ve yanlış olan bilgiler konusunda bilgi verilecektir. Alo 184 Corona danışma hattı sayesinde vatandaşların bilinçli olması sağlanacaktır. Daha çok sosyal medya üzerinden birçok bilgi görüyoruz ve bu bilgilerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu konusunda fikir sahibi olamıyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yurt dışına çıkışların yapılmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca kronik rahatsızlığı olan çalışanların kolay bir şekilde izne çıkabileceklerinin açıklamasını da yaptı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından da Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İspanya, Norveç, Danimarka’ya yapılan uçuşların 14 Mart 08.00’dan itibaren 17 Nisan’a kadar ertelendiğinin açıklaması gerçekleşti. Eğer siz de Corona virüsü hakkında bilgi almak istiyorsanız Alo 184 hattını kullanarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak Alo 184 hattını gereksiz yere kullanmamanız gerektiği konusunda da bilgi verelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz