Corona Virüsü hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Monster Notebook Corona virüsüne karşı alınacak önlemler arasında sık sık yanımızda olan bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerin dezenfekte edilmesi konusunda uyarıda bulundu. Covid-19 virüsünün temas yolu ile geçtiğinin de bilinmesinin ardından günlük hayatta yaptığımız temizlik sayısını daha da arttırmaya başladık. Temizlememiz gereken alanlardan biri de tabletler, telefonlar ve bilgisayarlardır.

Ortak kullanım alanlarında ve kapalı mekanlarda virüsün bulaşma ihtimali daha da fazladır. El dezenfeksiyonuda bu konuda büyük bir önem taşıyor. Gün içerisinde sıklıkla kullandığımız bilgisayar, telefon, tablet gibi cihazların temizliği oldukça önemlidir. Bu tarz cihazların sıkça temizliği virüsün yayılması konusunda büyük bir önem taşımaktadır.

Bu konu üzerinden Monster Notebook Kurumsal İletişim Direktörü Kayra Keri Küpçü açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada;

“Çeşitli sağlık kuruluşları ve uzmanlar tarafından yapılan tüm bilgilendirmelerde el hijyeninin önemine dikkat çekiliyor. Uzmanlara göre Corona virüsü cansız nesneler üzerindeki yaşamını sürdüremiyor, ancak telefon, bilgisayar, klavye, mouse, oyun aksesuarları gibi çok sık kullandığımız ve özellikle ortak paylaşılan cihazlar virüs gibi çeşitli hastalıkların bir kişiden diğerine bulaşma riskini artırabiliyor. Bu yüzden bu cihazların çok sık temizlenmesini ve temiz tutulmasını öneriyoruz. Özellikle ortak kullanım alanları, ofisler, oyun merkezleri gibi paylaşımlı mekanlardaki bilgisayarların temizliği için çeşitli mikrofiber bezler, cihazlara zarar vermeyecek dezenfektan özellikli solüsyon spreyler kullanılmalı, gün içinde düzenli aralıklarla bu temizlik yinelenmeli. Elbette bu solüsyon spreylerin doğrudan cihaza püskürtülmeden, öncelikle beze sıkılarak kullanılması gerekiyor. Biz de Monster Notebook olarak tüm mağazalarımızdaki ve deneyim alanlarımızdaki cihazları her iki saatte bir dezenfekte ediyoruz. Ayrıca genel merkezimizdeki ofislerimizde de kullandığımız tüm cihazların temizliğini yapıyoruz. Çalışma alanlarımız ve mağazalarımız özel karışımlarla dezenfekte ediliyor. Bu süreçte tüm çalışanlarımızı ilk günden itibaren düzenli olarak bilgilendirdik ve nasıl korunacaklarına dair bilgilendirici video gösterimleri gerçekleştirdik. Monster Notebook olarak toplum sağlığını tehdit eden bu durumun en kısa zamanda sona ermesini temenni ediyoruz, tüm kullanıcılarımızın ve çalışanlarımızın basit hijyen kurallara uyarak olası bir salgının önlenmesine katkıda bulunacağına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz