Dünya genelinde bulunan korona virüsü nedeni ile hayat durdu. Birçok şirketlerin, iş yerlerin kapanmasına neden olan virüs bu duruma rağmen hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Nakit para üzerinde virüs olabileceğinden dolayı nakit para tutulması tavsiye ediliyor. Para üzerinde yer alan bakteri virüse kapılmanıza neden olabilir. Eğer kartınızda temazsız ödeme özelliği varsa bunu kullanmanız sizin için daha da iyi olacaktır.

Bu yazımızda ise Corona virüsünün kredi kartlarını ne kadar etkilediği konusunda bilgi vereceğiz. 1-22 Mart tarihleri arasında kartlı ödeme tutarı %1 artış gösterdi. Nakit çekim tutarı ise %8 azaldı. Kredi kartı ile yapılan ödemeleri incelediğimiz zaman en çok market-gıda sektöründe artış yaşandı. Temazsız ödemeler ise %14 arttı.

Ayrıca internet üzerinden kartlı ödemeler geçen aya göre azaldı. Ancak internet üzerinden marketgıda alımlarında %32 artış görüldü. Kısacası virüs bazı alanlarda düşüş bazı alanlarda artış gösterdi. Bu yazımızda sizlere kredi kartlarında olan artış ve azalışlar konusunda bilgi verdik. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz