Bulaşıcılık oranı çok fazla olsa bile ölüm oranı çok yüksek olarak belirtilmeyen Corona virüsü çok hızlı bir şekilde yayılmaya son gaz devam ediyor. Virüsün uğramış olduğu son yer ise Güney Amerika’dan Arjantin oluyor. İşte detaylar…

Çin’de görülen ve resmi rakamların 93 bin olarak ifade edildiği vaka sayısı içerisinde 3.164 ölüm gerçekleşti. Vakaların ve ölümlerin çoğu ise virüsün merkez üssü olan Çin’de görüldüğünü belirtelim. Çok sık bulaşan bu cirüs diğer ülkelere de hızlıca yayıldı. Şuan Corona virüsü görülen ülke sayısı 70’i geçmiş durumda. Son görülen yer ise Arjantin oldu.

Corona virüsü Arjantin’de de ortaya çıktı:

The Spectator Index adında bir Twitter hesabı üzerinden son dakika haberi olarak paylaşılan tweette yaklaşık 45 milyon nüfusu bulunan Arjantin’de görüldüğü belirtildi. Ek olarak komşusu Brezilya’da 2 vaka görüldü. Corona virüsü vakası diğer ülkelerde ise henüz kaydedilmedi.

Resmi rakamlara göre 3164 ölümün 2945’i Çin’de kaydedildi. Vaka sayısına baktığımızda ise Çin’den sonra 5.186 vaka ile Güney Kore ve 2502 vaka ile İtalya ile 2336 vaka ile İran takip ediyor.

İran dışında ülkemizin komşusu olan Yunanistan’da ise 7 ve Irak’ta 32 Ermanistan’da ise 1 ve Gürcistan ile Azerbaycan’da 3 vaka görüldü.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz