Ülkemizi de etkisi altına alan Corona Virüs salgını gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Uzmanlar tarafından her gün incelenen virüs hakkında daha da detaylı bilgi alınmaya çalışılıyor. Bu virüs hayatımıza kısa bir süre önce girdi ve çözüm yöntemi bulunamadığı için virüsün önüne nasıl geçileceğini, neler yapabileceğimiz konusunda araştırmalar sürdürülüyor.

Virüsün belirtileri ise uzmanlar tarafından açıklanan yüksek ateş, halsizlik, solunum güçlüğü gibi belirtiler yer almaktadır. Hastaya tanı koyuldukça, tecrübe daha da artıyor ve son gelen bilgiye göre göz kızarıklığı da bu belirtiler arasına girdi. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Yaşam Bakım Merkezi’nde görev yapan hemşire, bu hastalığı kapanların en önemli etkeninin göz kızarıklığı olduğunu belirtti.

Hemşire tarafından aktarılan bilgiye göre Corona Virüsüne yakalanan hastalarda, gözün beyaz kısmı kırmızı oluyor. Ancak bu açıklamadan sonra uzmanlar tarafından detaylı bir açıklama geldi ve kişilerin yaklaşık %1 ila 3’ünde geliştiği belirtildi. Aynı zamanda Amerikan Oftalmoloji Akademisi tarafından bir açıklama geldi ve yapılan açıklamada;

Kızarık gözlü birini görürseniz panik yapmayın. Bu belirti kişinin koronavirüs ile enfekte olduğu anlamına gelmez. Koronavirüs hakkında çok fazla endişe olmasına rağmen, sağduyu önlemlerinin enfekte olma riskinizi önemli ölçüde azaltabileceğini hatırlamak önemlidir. Bu yüzden ellerinizi çok iyi yıkayın, lens hijyenine dikkat edin ve burnunuza, ağzınıza ve özellikle gözlerinize dokunmaktan veya ovalamaktan kaçının” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz