Corona virüsü, teknoloji dünyasını ciddi anlamda etkilemiş durumda. Çin’de üretimlerin artık durma noktasına geldiği günlerde Apple’ın bileşen tedariklerinde sıkıntı çıktığı açıklandı. Şirketin bu sebepten dolayı satışa çıkarması beklenen akıllı telefonları daha uygun bir fiyat ile sunması bekleniyor. Özellikle iPhone SE2 ertelenebilir.

iPhone SE 2 adıyla gelecek olan yakın zamanda tanıtılacaktır. Ancak gelen raporlara göre telefonun çıkış tarihi biraz geçikecek. Çin’de ortaya çıkan Virüs tüm dünyayı etkilemiş durumdayken Apple’ı da etkilemeyi başardı.

Son gelen raporlarda iPhone SE 2’nin bileşen üretimlerinde ciddi gecikmeler yaşanmış. Normalde kısa bir sürede tanıtılacak olan telefonun 2020’nin ikinci çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. iPhone SE 2 model telefonun tedariği olan Foxconn ile Pegatron gibi firmalar tam anlamıyla performansta çalışamadığı açıklandı.

Normalde bu ay tanıtılması bekleniyordu!

Normal takvime baktığımızda 31 Mart günü satışa çıkacak olan telefon Corona virüsünden dolayı 2020’nin ikinci çeyreğine erteleneceği söyleniyor. Raporlar kesin olmasa bile tüm ihtimaller bu yönde devam ediyor.

iPhone SE 2 Teknik Özellikleri Nedir?

Apple’dan çok uzun zamandır gelmesi beklenen uygun fiyatlı telefonun 4.7 inç ekran ve A13 işlemcisi ile gelmesi bekleniyor. Ek olarak cihazda 3 GB RAM yer alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz