Tüm dünyaya yayılan Corona virüsü büyük kayıplara neden oldu. Corona virüsünün henüz çözümü bulunmadı ve virüs can kaybı almaya devam ediyor. Virüsten korunmak için birçok yola başvuruluyor. Corona virüsünden korunmak için uzmanlar sürekli elimizi yıkamamız gerektiğinden bahsediyor. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Akiko Iwasaki, bu konuda uyarı yaptı ve merak edilen sorulara cevap verdi.

Corona virüsü 3 aydır gündemimizde ve sadece 90 gün içerisinde 150’den fazla ülkeye yayıldı. 170.000 insana bulaşan virüs, 6.518 kişinin hayatını kaybetmesine de neden oldu. Ülkemizde ise en son açıklanan verilere göre 18 kişi Corona virüsüne yakalanmıştır. Corona virüsü nefes darlığı, ateş, öksürük, halsizlik gibi mevsimsel griplere benzer semptomlar göstermektedir.

Eğer siz de Kalabalık ortamlarda bulunduysanız ve bu belirtiler varsa acil hastaneye başvurmanız gerekmektedir. Corona virüsünün tespiti ancak testler sonucunda ortaya çıkabilir. Uzmanlar tarafından uyarılan başka bir durum ise kalabalık toplanma alanlarından ve toplu taşıma araçlarından elinizden geldiği kadar uzak durun.

Evden çalışma imkanınız var ise, evden çalışarak ortamlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Toplu alanlardan uzak durmanız hem yaşlı bireyleri hem de kronik hastalığı olanlar gibi enfeksiyona yatkın olan kişileri koruyabilirsiniz. Tedbirli ve dikkatli olarak bu virüsü toplum olarak kısa bir süre içerisinde yenebiliriz. Corona virüsü ile alakalı temizlik için de bu haberimizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz