Corona Virüsü tedavisinde olan bazı hastalar, tedavi süreçlerini tamamladıktan sonra akciğer fonksiyonlarının azaldığı ortaya çıktı. Hong Kong doktorları tarafından araştırılan duruma göre 12 kişilik bir önlemde 2 veya 3 hastanın akciğer fonksiyonlarında %20 ila %30 arasında bir azalma olduğu ortaya çıktı. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra dünyaya yayılan Corona virüsü oldukça önemli kayıplara neden oldu. 5.088 kişinin hayatının kaybetmesine neden olan ölümcül virüse tamamen bir çözüm bulunamadı ve yayılmaya devam ediyor.

Corona virüsüne yakalanan hastaların bazılarının tedavisi olumlu sonuç veriyor ve virüsten kurtuluyorlar. Hong Kong doktorlar tarafından yapılan araştırmaya göre tedavisi olumlu sonuçlanan hastaların virüs nedeniyle akciğerlerinde tahribat yaşandığı ortaya çıktı. Bu tahribat sonucu da hastalar biraz hızlı yürüyen hastalar nefes nefese kaldıklarını ortaya çıkardı. Bu sorunu ise yüzme gibi egzersizler yaparak çözüme ulaştırabileceklerini belirttiler.

Corona virüsünden kurtulan hastaların vücutlarında ne gibi hasara yol açtığı konusunda bilgi vermek için kısa bir süre olsa da, uzun vadeler sonucunda gerekli tespitler yapılacaktır. Doktorlar tarafından yapılan incelemelerde 9 kişinin taramasında organ hasarı olduğu ortaya çıktı. Corona virüsüne yakalanan 137.445 vakadan 69.779’u iyileşti ve 5.088 vaka hayatını kaybetti. Hong Kong doktorları tarafından incelenen hastaların akciğerlerinde ‘opasifikasyon’ adı verilen buzlu cam görünümleri ortaya çıktı. Buzlu cam görünümleri hastada oluşan zatürrenin boyutunu görüntülüyor. Bu konu üzerinden açıklamalar ilerleyen zamanlarda daha da netleşecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz