Yapımcılara göre, oyuncuların dünyaya ölümcül bir virüs yaymasına meydan okuyan bir oyun yasaklandı.

İngiliz merkezli geliştirici Ndemic Creations, Plague Inc.’in “yasadışı içerik” i içerdiği için Çin uygulama mağazasından çekildiğini söyledi.

Yasağı geri almanın bir yolunu bulmak için “çok sıkı” çalıştığını da sözlerine ekledi.

Çin’in devam eden koronavirüs salgınıyla savaşmaya devam etmesi ile yasaklar geliyor.

Ndemic Creations yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çin merkezli oyuncularımızla paylaşacağımız çok üzücü haberlerimiz var. Plague Inc.’in Çin Siber Yönetimi tarafından belirlenen yasadışı içeriği içerdiğini öğrendik. ‘ve Çin App Store’dan kaldırıldı.Bu durum tamamen bizim kontrolümüz dışında.

Diyerek şöyle devam etti: “Bu kaldırma işleminin Çin’in karşı karşıya olduğu devam eden koronavirüs salgını ile bağlantılı olup olmadığı açık değildir. Bununla birlikte, Plague Inc.’in eğitimsel önemi CDC [Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi] gibi kuruluşlar tarafından defalarca tanınmıştır. şu anda Covid-19’u tutma ve kontrol etme çabalarını en iyi şekilde nasıl destekleyebileceğimizi belirlemek için büyük küresel sağlık kuruluşları ile birlikte çalışıyor. ”

Çinli oyuncuları için “harap edildiğini” ve oyunun “oyuncuları ciddi halk sağlığı sorunları hakkında düşünmeye ve daha fazla bilgi edinmeye teşvik ettiğini” de ekledi.

Plague Inc., sekiz yıl önce lansmanından bu yana büyük bir hit oldu. Şu anda dünya çapında 130 milyon oyuncuya sahip ve koronavirüs salgını sırasında Çin’de popülerlik kazandı ve Ocak ayında ülkede en çok satan uygulama haline geldi.

Bazı oyuncular, virüsü çevreleyen korkularla başa çıkmanın bir yolu olarak oyunu indirdiklerini öne sürdü.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz