Cortana Android
Cortana Android

Microsoft’un sesli asistanı Cortana, platformların sesli asistan rekabetinde önemli bir hamle yapıyor. Cortana Android ve Cortana iOS uygulamaları kullanıcılara sunuluyor.

Mart ayında Cortana’nın bu platformlara gelmesi için Microsoft’un çalıştığını belirtmiştik. “Microsoft Cortana iOS ve Android’e Gelecek” başlıklı haberimizde bununla ilgili tüm ayrıntıları yazmıştık.

Microsoft, Einstein adlı bir proje üstünde yoğun şekilde çalışmaktaydı. Şimdi şirket, bu çalışmadan beklenen haberi verdi. Haziran ayı sonunda kullanıcılar Cortana Android ile tanışacak. Yıl sonunda ise Cortana iOS çıkacak.

Cortana Android
Cortana Android

Cortana Android haziran Ayı Sonunda Gelecek

Elbette Cortana’nın asıl özellikleri Windows Mobile işletim sistemlerine özgü olacak. Yani Android ve iOS işletim sistemlerinde iyi bir alternatif sesli asistan olma niteliği taşıyacak. iOS işletim sisteminde Cortana’nın , Siri’nin yerini alması biraz zor. Üstelik Cortana Android ve Cortana iOS şimdilik Türkçe desteği sunmayacak. Daha sonra belki bu destek gelebilir. Ayrıca iOS işletim sisteminde “Hey, Cortana!” gibi bir destek de olmayacak. Android işletim sisteminde bu özelliklerin kullanılabilmesi için root erişimi gerektiği dahi söyleniyor.

Cortana’nın kullanıcılar tarafından nasıl ilgi göreceğini bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz