Dünyanın pek çok yerinde, LTE ve 3G erişiminin bulunmadığı bölgelerde Android telefondan internete bağlanmaya çalışmak mümkün olmayabilir. Bu durumda Cosmos Android uygulaması, inanılmaz derecede ucuz ve kullanışlı internet kullanımını sağlayacak.

Cosmos Android uygulaması tarayıcı olarak nitelendirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Henüz bir proje aşamasında olan uygulama, çalışmak için veriye ihtiyaç duymuyor. Çok basit bir şekilde URL’yi yazmanız yeterli oluyor. Ardından bizim için basit, arka plan için karmaşık olan bir süreç başlıyor. Sonuçta telefona görmek istediğiniz sayfanın basit ve sadeleştirilmiş bir sürümü metin mesajı olarak gönderiliyor. Projenin [highlight]GitHub [/highlight]sayfasında geliştiriciler bu işleme şöyle bir açıklama getiriyor. Bir kere URL’yi yazdığınız zaman uygulama bu sayfayı, onun Twilio numarasına metinler şeklinde çeviriyor. Ardından bunu sayfanın arka ucuna (backend) yönlendiriyor. Sistem web sitesinin kaynak kodunu aldıktan sonra CSS ve Javascripti zararlı verilerden temizliyor. Son olarak sayfayı temiz bir hâlde kullanıcının telefonuna bir dizi metin mesajı şeklinde gönderiyor.

Cosmos Android Uygulaması Eylül Ayı Sonunda Çıkacak

opera-mini-

Bu yöntem aslında çok sayıda sınırlama içermekte. Öncelikle uygulamanın sayısız metin mesajı planına ihtiyacı var. Bu sorun çözülse bile kullanıcılar Wiki sayfası gibi uzun sayfalara bakmak istediğinde metin mesajlarının ulaşmasında gecikmeler ve eksiklikler yaşanması olası. Zira Cosmos Android uygulaması aslında bir web tarayıcısının sunduğu sistemi sağlayamaz. Fakat uygulamanın geliştiricilerinden birinin aktardığına göre bu uygulama, kullanıcıların internete bağlanmak için hiçbir yol bulamadıklarında ve internete çok ihtiyaç duyduklarında bilgi almalarını sağlayan yollardan biri olarak sunulacak.

Cosmos Android uygulaması geliştiricileri, bu tarayıcıyı Eylül ayının sonunda kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. O zamana kadar GitHub yoluyla projeye göz atabilirsiniz. Ayrıca Cosmos uygulamasına çok benzeyen ve birkaç yıl önce çıkan fakat hâlâ beta sürümde olan Smozzy adlı uygulamayı deneyebilirsiniz.

Smozzy Android uygulamasını indirin:

[appbox googleplay com.jeffdonahue.smozzy]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz