Counter Strike Android uygulaması çıktı. Artık sevdiğiniz oyunu mobil cihazınızda oynayabileceksiniz. Counter Strike oyunu mobil cihazlarda oynamak uzun zamandır sadece bir hayâldi. Fakat Sdlash3d adlı ekibin yoğun geliştirme çalışmaları sayesinde artık oyunu Android telefondan oynamak mümkün olacak.

Nişancılık ve taktiksel aksiyon türünde bir oyun olan Counter Strike, bu zamana kadar pek çok oyun sever tarafından zevkle oynanıyordu. Şimdi oyun, mobil cihazlara yüklenerek oynanabilecek. Ancak şu an için Counter Strike Google Play mağazasında bulunamayacak. Bunun sebebi, oyunun isim haklarının Valve Corporation tarafından alınmış olması. Yine de Counter Strike APK indirmek ve kurmak mümkün. Bu da bilinmeyen kaynaklar şeklinde sınıflandırıldığı için oyunu cihazınıza indirirken Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar seçeneğinin işaretlenmesi gerekiyor.

Counter Strike Android indir

Bu indirme bağlantısında iki zip dosyası bulunuyor. Biri oyuna diğeri Half-Life’a ait. Oyunu indirdiğinizde Half-Life APK da kuruluyor. Bunun nedeni oyunun Half-Life motoru üstünden çalışmasıdır.

Oyun severlerin en çok istediği ve beklediği şeylerden biri çok zevkle oynadıkları oyunların mobil sürümlerinin çıkmasıdır. Öncelikle bilgisayar sürümleri çıkan pek çok ünlü oyunun geliştiricileri bir süre sonra oyunların mobil sürümlerini de çıkarmayı çok kârlı buluyorlar. Oyunların sadece bilgisayarlarda değil Android ve iOS cihazlarda da oynanabilir olması oyun severleri çok tatmin ediyor. Dokunmatik ekranın kullanımıyla oynanan oyunlar zaman zaman kontrolü zorlaştırsa da bunlar zamanla alışılan hareketlere dönüşüyor.

Kullanıcıların, PC oyunlarını mobilde aramalarının en büyük sebebi akıllı telefon ekranlarının çok büyümüş olması. Ufak ekranlarla çıkan akıllı telefonlar son iki -üç yılda çok mesafe katettiler. Artık 5.5 inç ekranlı akıllı telefonları kolayca kullanmak mümkün. Böyle olunca büyük ekranda film izlemek ve oyun oynamak da mümkün hâle geliyor.

counter strike android 2

Counter Strike Android Multiplayer Modu

Counter Strike Android oyunu tıpkı bilgisayardaki gibi oynanabiliyor. Ancak kontrol konusunda ilk başta biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Bu kontrollere kısa zamanda alışmak mümkün. Oyunu iki türlü oynamak mümkün. İsterseniz yerel ağda ya da internetten çok oyunculu olarak oynayabilirsiniz. Çok oyunculu oyunda daha çok Counter Strike severle oyunun tadını çıkarabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Kaynak: github

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz