Konsolların çıkışından bugüne oyunlar her zaman başta çocuklar olmak üzere herkesin ilgisini çeken en büyük eğlenceli aktivitelerden biri. Yaklaşık 10 yıl kadar öncesine baktığımızda masaüstü bilgisayar oyunlarının fazlası ile popülerdi. Her ne kadar şimdilerde de bu oyunlar ciddi oynanma sayılarına ulaşsalar da üreticilerin değişik konsol, bilgisayar, telefon yapılarını pazara sokması kitlenin dağılımına neden oldu. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaştığı son yılları göz önünde tutarsak yüksek performans seviyelerine sahip olmaları kaliteli, geniş kapasiteli oyunları çalıştırabilmelerini sağlıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar da pek çok işlevi içerisinde barındıran ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak cihazlarına istedikleri uygulamalayı yüklüyorlar. Bu sayede belirli bir yere stabil şekilde bağlı kalmaları gerekmiyor ve boş zamanlarında istedikleri anda telefonlarını çıkartıp oyun deneyimini yaşayabiliyorlar. Erkeklerin tercih ettiklerine baktığımızda ise aksiyon, futbol ve araba yarışları başta geliyor. Geçmişte de Counter Strike isimli savaş oyunu döneminin en popüleri olmuş şu zamanlarda bile çeşitli versiyonları birçok mecrada kendisini gösterip önemli pazar seviyelerine ulaşıyor.

Counter Strike birinci şahıs türünde nişancı taktiksel aksiyon oyunları arasında kuşkusuz liderliği elinde bulundurduğu yıllarından ardından geliştiricileri çeşitli yan oyunlarını dahi çıkarmışlardır. Yine mobil platformlarda oynamayı isteyenler için yazılımcılar mobil versiyonunu da çıkararak sanal marketlerde paylaştılar. Yoğunlukla uygulamaların bulunduğu ve alternatiflerin çok olduğu Android işletim saisteminde bahsettiğimiz türde ürünleri bulmak mümkün. Açık yazılımsal özellikleri ve Google tarafından geliştirilip tüm telefon imalatçılarının huzuruna sunulabilmesi kendisini piyasanın liderliğine taşıdı. Her bütçe seviyesine uygun Android akıllı telefon bulunulabilmesi de kullanıcı oranının artmasına dolayısı ile yazılımcıların da aynı paralelde yazılım üretmesini sağlıyor.

Android’in Counter Strike Benzeri En İyi Oyunları

Counter oyununa alternatif arayanlar için de önerebileceğimiz yegane platform elbette Android. Sanal marketi de bildiğimiz üzere Google Play Store. Opsiyonlar arasında kararsı kalanlar varsa onlara bazı önerilerimiz olacak. Kullanıcı geri bildirimlerinde neredeyse tamamen pozitif dönüşler alan ve popülerleşen oyunlar listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Detaylarını açıkladığımız açıklama yazılarını okuduktan sonra beğendiklerinizi hemen alt kısımdaki Play Store ile entegre çalışan bağlantıdan indirebilrsiniz.

critical-ops

Critical Ops

Mobil cihazlara yüklenebilmesi amacı ile önerebilecekerimizin başında geliyor. Çevrimiçi oyun niteliği sayesinde sizin gibi diğer telefonu başındaki kişilere karşı savaş vereceksiniz. Konson kalitesini sunan uygulama en başarılı alterantifler arasında görülüyor.

[appbox googleplay com.criticalforceentertainment.criticalops]

counter-attack-team-3d

Counter Attack Team 3d Shooter

Grafik özelliklerinin ve görselliğin peşinde olanlar kesinlikle denemeliler. 3D desteği ile hazırlanan oyun FPS yazılımları arasında en iyi oyunlardan biri.

[appbox googleplay com.SevenBulls.CounterAttackShoote]

maskgun-multiplayer-fps

Maskgun – Multiplayer FPS

Sınır sayıda özelliklerin bulunduğu FPS oyununda her ne kadar full versiyonu ücret istese de kesinlikle listede bulunmalı. Grafiklerin sizi fazlası ile tatmin edeceği oyunda oynanış kalitesi ve ses efektleri gerçekten savaşıyormuşsunuz hissini veriyor.

[appbox googleplay com.junesoftware.maskgun]

war-counter-strike-turkce

War: Counter Strike Türkçe

Resmiyette Counter oyunun mobil versiyonu çıkartılmayınca geliştiriciler de ona benzeyen bir sürü alternatif çıkarıyor. Bunların arasında dikkat çeken ve gerçekten aynı hissiyatı veren War uygulamasına bakabilirsiniz.

[appbox googleplay com.junesoftware.maskgun]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz