Geçtiğimiz her gün biraz daha fazla sayıda vatandaşımıza bulaşan koronavirüs vaka sayısı giderek artıyor. Konuyla alakalı ise her geçen gün yeni gelişmeler, fikirler, tahminler ortaya çıkıyor. Şimdiki güncel konu ise koronavirüsün ulaştığı saat!

Corona virüs havada asılı kalarak bulaşır mı? - Sağlık Haberleri | NTV

ABD’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi kapsamında yapılan araştırmaya göre koronavirüs, günün her saatinde aynı oranda bulaşmıyor. Candace McNaughton ismindeki bilim insanı kontrolünde yapılan araştırmaya göre, koronavirüs günün belirli saatinde daha çok bulaşıcılık gösteriyor. Bunun sebebi ise, koronavirüsün insan vücudu ile olan etkileşimi.

Covid 19 cinsel yolla bulaşır mı? - Sağlık Haberleri

Yapılan araştırmaya göre, vücut ile koronavirüsün bulaşıcılığı ile arasında olan ilişki, 24 saat boyunca aynı değil. Bu son araştırma gösterdi ki insan vücudu saat 14.00 sularında koronavirüs ile daha fazla etkileşim sağlıyor. Ayrıca bulaşıcılık, günün bu saatlerinde zirve yapıyor.
Aslında bu tespit, sadece koronavirüs için değil, diğer virüsler içinde geçerli olan bir durum. Daha önce diğer virüsler için yapılan araştırmalarda da aynı bulguya rastlanılmıştı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz