Corona ile mücadele için alınan önlemlere bir yenisi ekleniyor. Karantina içerisindeki vatandaşlara elektronik bileklik takılması gündemde!

Sağlık Bakanı, Corona testi pozitif çıkanlar için yeni bir uygulamadan bahsetti ve uygulamaya alınması için hazırlıklar sürüyor. Karantinaya alınanlar için elektronik bileklik dönemi geliyor. Virüsle mücadele için yeni bir yöntemin yakında kullanıma alınacağı haberi bugün tekrar gündeme geldi. Elektronik bileklikle takip sisteminin devreye alınmasıyla vatandaşlar daha rahat takip edilebilecek.

Cihazda belirli alanlar aşıldığı zaman cihaz uyarı gönderiyor. Uzaklaştıkça duruma göre alarm veriliyor. İlgili cihaz yerinden oynatıldığında yine ilgi birime uyarı gidiyor. Yeni dönemin kesinlikle hayata alınacağı vurgulanıyor. Lakin farklı modeller de gündeme geldi. Örnek pozitif olan her bireyin evde bileklik takması ve bir diğer öneri ise eve bir cihaz konularak aynı şekilde takip edilmesi. Evden ayrılan olduğunda ilgili birime alarm şeklinde iletilmesi. ancak hangisinin kullanılacağı belli değil.

Daha faydalı olan uygulamanın hayata alınacağı açıklaması aktarılırken tahmini yakında belli bölgelerde testlere başlanılacağını düşünüyoruz. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz