Dün kabine toplantısı gerçekleşti ve toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağının dışında başka konulara da değindi. Recep Tayyip Erdoğan tarafından değinilen başka bir konu ise gençlere yazılım çağrısı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanDünyada yıldızı her geçen gün parlayan yazılım sektörü sizi bekliyor.” sözleri ile konuşmasına başladı.

Hedef ise 3 yılda 1 milyon yazılımcı yetiştirmek. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında eğitim süreci BTK Akademi üzerinden verilecektir. BTK Akademi üzerinden 31 farklı eğitimin olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonunda bu eğitimin 100’e ulaşacağını söyledi. Yazılım sektörü oldukça önemli bir sektördür ve bu alana gençlerin yönelmesi ülkenin gelişmesi açısından oldukça önemlidir.

Eğer siz de eğitimlere katılmak istiyorsanız bu konuda yapmanız gerekende sistemi girip öz geçmişinizi kaydetmeniz gerekiyor. Eğitimler tamamlandıkça başarı dereceleri ve sistemde olan öz geçmişler otomatik olarak işlenecektir. Programların tamamlanmasının ardından güvenlik, siber güvenlik, veri analistliği, yazılım geliştirmeye kadar 15 farklı alanda uzman olarak istihdam edilme imkanı sağlanacaktır.

Bu durum sayesinde korona günlerini geleceğe ışık tutarak büyük bir fırsatlara çevirmiş olursunuz. Ayrıca bu program sayesinde ülkemizde yazılıma da katkı sağlanmış olacaktır. Eğer siz de bu programa katılmak istiyorsanız, BTK Akademi eğitimine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz