Kısa süre önce tanıtılan Türkiye’nin yerli otomobili sürekli gündemde ilk sırada yer alıyor. Şimdi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobil fiyatı hakkında ciddi bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

Ülkemiz 60 yıllık hayaline kavuştu ve yerli otomobil projesi gerçekleşti. TOGG tarafından üretimi yapılan yerli otomobil kısa süre önce kamuoyu ile paylaşılmıştı. Şimdi ise ülkemiz yerli otomobilin markalaşma sürecini tamamlaması ve ülkemizin her köşesini dolaşması bekleniliyor.

Yerli otomobil tam anlamıyla elektrikli motor ile geliyor. Bu bakımdan çok güçlü rakipleri elbet bulunuyor. Özellikle Tesla rakiplerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ama uzmanlara göre en iyi otomobil yerli otomobil olacağını ifade ediyor. Elbette bizlerde fiyatı merak ediyoruz.

Yerli otomobil fiyatı ne kadar olacak?

Uzun zamandır hayalini kurduğumuz yerli otomobiller tanıtıldı. Fiyat ise en çok merak edilen konu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobilin tanıtımında yaptığı açıklamalarda ön siparişin olacağını ve ilk siparişi verenin kendisi olduğunu dile getirmişti.

Fiyatı hakkında ise Erdoğan, ilk defa bir açıklama yaptı. CNN Türk ile Kanal D ortak yayınına katılan Erdoğan birçok açıklama yaparak hem tasarım hemde fiyat hakkında da açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı: Halkımızın alabileceği bir fiyatta olacak!

Cumhurbaşkanımızın açıklamasına göre aracın çok büyük bir konfor sunduğunu ve halkımızın alabileceği bir fiyat ile geleceğini söyledi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz