Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google’a meydan okuyabilecek kadar güçlü bir sistem haline gelen Cyanogen, bugün yaptığı açıklama ile resmi olarak CyanogenMod 13 sürümünü alacak olan bazı cihazların modellerini duyurdu. Yapılan açıklamalarda Android One’ın rakibi olacağı ve CyanogenMod 13’ün çıkış tarihi ile ilgili de açıklamalar yapıldı.

Android One’ın rakibi olacağını ve 75 dolar fiyatlı telefonlarda stabil bir şekilde performans alınabilecek olan Android sürümü üzerinde çalıştıklarını belirten Cyanogen, bu konu hakkında detaylı bilgi vermekten uzak durdu. Ancak stabil bir Android sürümü ile karşımıza geleceklerinin altını defalarca çizdiler.

Android 6.0 Marshmallow tabanlı olan CyanogenMod 13 sürümüne dönecek olursak. Bu sürümün tüm cihazlar için 2016 yılının ilk çeyreğinde duyurulacağı Cyanogen yetkili isimleri tarafından belirtilmiş durumda. Şimdilik CyanogenMod 13 ile Android 6.0 Marshmallow arasında hangi özelliklerin farklılaşacağı da bilinmiyor.

CyanogenMod 13 Destekleyen Cihazlar

Cyanogen cephesinden yapılan diğer açıklamalarda ise bu hafta içerisinde CyanogenMod 13’ün kısıtlı sayıda cihazlar için çıkacağı duyuruldu. Ancak bu sürümün CyanogenMod 12.1 kadar stabil olmayacağının ve bu sürümün test niteliği taşıyacağının da altını çizmekte fayda var.

CyanogenMod 13 android 6

CyanogenMod 13 güncellemesini alacak cihazlar ise şöyle sıralanıyor; OnePlus One, Nexus 7, LG G4, LG G3, LG G Pad 7.0, Galaxy Tab Pro 8.4 ve Moto X 2014.

Kaynak kodları üzerinden resmi olmayan sürümü kullanıyorsanız mutlaka resmi olan sürüme en kısa sürede geçmenizi tavsiye ediyoruz. Daha yüksek bir performans deneyimi ve stabil bir kullanım için bu hafta içerisinde bu Android sürümünü yukarıda listelediğimiz cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Desteklenecek cihazların ise kısa bir süre içerisinde önümüzdeki günlerde daha da genişleyeceği ve açıklanacağı bekleniyor.

Kaynak: androidauthority

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz