Dacia Duster’ın resmen filmlerdeki arabalara benzeyen konsept tasarımı kısa süre önce ortaya çıktı.

Tasarımcı Artyom Trofimenko Dacia Duster‘ı çok farklı bir şekilde tasarladı. Bu konsept tasarıma baktığımızda ise bilim kurgu filmlerinden gelen bir araç olarak gözümüzde canlandırdık. Yeni makyajlı kasa ile çok fazla dikkat çeken Dacia Duster sürücüleri artık yeni tasarımı bekler oldu.

Bu konsept tasarım belkide ilerleyen zamanda markanın dikkatini çeker ve yenilikçi bir anlayış ortaya çıkar. Sonuçta markaların böylesine yenilikçi tasarımları kullanması, eski tasarımlardan ziyade yeni dönemlerde ayakta kalmasına yardımcı olacak.

Ancak tasarımcı Dacia‘yı çok klasik olan tasarımdan, farklı bir boyuta resmen taşımış durumda. Artyom Trofimenko adında gelen tasarımcı konsept Duster tasarımında dikdörtgen formlara daha çok ağırlık vermiş durumda.

Açık konuşmak gerekirse, arabanın ön ile arka kısmı ile kokpit kısmındaki uyum muhteşem diyebiliriz. Teknik detayların henüz yer almadığı bu konsept tasarımın mutlaka markada bir tasarım anlayışı uygulayacağı kesin gibi. Yinede markanın bir görüş veya açıklama yapmadığını belirtelim.

Yeni Dacia Duster yinede böyle bir şekilde gelmeyeceği kesin. Ancak markada büyük izler oluşturabileceği düşünülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz