Son dönemlerde oldukça fazla popüler olan elektronik sigaralar için detaylı bir analiz yapıldı. Bu analiz çalışması sonrası elektronik sigaralarda yer alan likitlerin tatlandırılması için kullanmış olduğumuz aromaların damarlar üzerinde ki zararları belirtildi. Bu bakımdan mentol ile tarçın aromalarının kalp krizi ile felç olma olasılığını arttırdığı söylendi.

Özellikle son bir kaç yıldır ülkemizde de çok fazla kullanmış olduğumuz elektronik sigaraların zararlarını açıkçası bilmiyoruz. Bu yeni cihazlar çok fazla popüler olmaya başladı. Ancak yapılan son araştırma ve denetler sonucu elektronik sigaralarda kullanılan likitleri tatlandırmak için aromalar insan sağlığını ciddi bir oranda etkiliyor.

Nikotin yok ama ciddi zarar var!

Amerika’da Stanford Üniversitesi, likitlerde yer alan aromaları güzel bir şekilde inceledi. Günlük hayatımızda tüketmiş olduğumuz kahve ve fındık gibi birçok meyvenin aroması bu sigaralarda kullanılıyor. Uzmanların açıklamasına göre, 6 farklı aromanın hücrelere ciddi zarar verdiği öne sürüldü. DNA‘da hasara neden olan bu aromalara güvenmemiz gerektiği dile getirildi.

Araştırmaların sonucunda bu şekilde aromalı elektronik sigaraların çok fazla sağlığa zarar verdiğini ve nikotinden daha zararlı bir etki oluşturduğu belirtildi. Sizlerinde damar sağlığınız için bu çeşit maddelerden uzak durmanız gerektiğini belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz