Hemen hemen herkesin evinde artık dizüstü bilgisayarlar var ancak bazen geniş, büyük daha kapsamlı -bir masaüstü bilgisayarlara ihtiyacımız olabiliyor. Bunun için sizlere dizüstü bilgisayarları masaüstü bilgisayarlara dönüştürmeyi anlatacağız.

dizüstünü masaüstüne dönüşütürme ile ilgili görsel sonucu

Güvenilir Bir Dizüstü Bilgisayarınız Olduğundan Emin Olun
Genel anlamda AMD ya da Intel işlemcili bilgisayarlar ve güçlü bir donanıma sahip bilgisayarlar sizin bu konuda fazlasıyla işinizi görecektir.
Bu geçici masaüstü kurulumu, dizüstü bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlamayı temel alır. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarın yalnızca daha büyük ekrana güç sağlamak için mi kullanılacağına veya ikinci bir ekran olarak kullanmaya devam etmek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir.

dizüstünü masaüstüne dönüşütürme ile ilgili görsel sonucu

Uygun Bir Monitör
En iyi monitör grafiğine sahip, kurulumun en üst düzeyde olduğu bir monitöre para vermek sizin için çok kârlı olacaktır. Burada harici ekrana bağlanacaksınız. Bunun için gerekli şeyler şunlardır;
-HDMI
-DisplayPort
-Mini DisplayPort
-DVI-D
-VGA

Doğru Klavye Ve Fare Seçimi
Doğru bir monitörün yanında doğru bir klavye ve fare seçmekte önemlidir. Bunlar, dizüstü bilgisayara fiziksel olarak, genellikle bir USB-A veya USB-C bağlantı noktası aracılığıyla veya Bluetooth veya USB adaptörü kullanılarak kablosuz olarak bağlanabilir. Gerekli tüm hazırlıklar tamamlandığında kurulumunuzu denemeye başlayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz