Dikkat çeken otomobil markalarının başında yer alan Skoda, Doğal Gaz ile çalışan aracı Skoda Scala G-TEC modelini kısa süre önce tanıttı. İşte detaylar…

Son zamanlarda elektrikli modellerin çok fazla artış göstermesi üzerine, Skoda, CNG yani sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışma sergileyen bir yeni modelini tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Skoda Rapid‘in yerine geçen Scala isminde hatchback araç, sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışıyor. İşte karşımızda Scala -GTEC.

Doğalgaz etiketine, G-TEC adını veriyor!

Yeni Skoda Scala G-TEC için 3 silindir ve 1.0 TSI motor kullanıyor. 6 ileri manuel vites ile gelen araç, 90 beygir gücüne ve 160 nm Tork değerine sahip. Araç içerisinde yer alan 3 adet doğalgaz tankının yakıt kapasitesi ise 13.8 kg sıkıştırılmış doğalgaz olarak ifade edildi.

Yeni Scala G-TEC model araç doğalgaz ise 410 km yol kat ediyor. Ayrıca araçta 9 litre ek benzin deposu yer alıyor ve bu araca fazladan 220 km kadar mesafe sağlıyor. Bu bakımdan toplam 630 km kadar tek seferde yolunuza devam edebiliyorsunuz.

Skoda’nın standart Scala modeli 467 litre bagaj kapasitesi sunarken, CNG tankları bulunan Scala G-TEC modeli ise 339 litre bagaj sunuyor. Arabada Active, Ambition ve Style adında 3 farklı donanım paketi bulunuyor. 2019 yıl sonuna doğru Avrupa’da satışa çıkacağı düşünülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz