Aydın’da herkese ekonomist-broker olarak gösteren Safiye Gökçe Y. tam 40 kişiden 30 milyon TL araklamıştı. “Bitcoin Safiye” lakabı ile gündeme oturan kadın polis tarafından aranırken, arkadaşları ile beraber restoranda eğlendiği ortaya çıktı. İşte detaylar…

Adana’da yaşamına devam eden Bitcoin Safiye, 2 yıl önce eşinin jeotermal enerji santralinde çalışması üzerine Aydın’a taşınmak zorunda kaldı. Elektrik mühendisi olan ve eşiyle taşeron şirket kuran Safiye, santrale işçi bulmak için kollarını sıvadı.

JES‘e işçi bulmak ile uğraşan Safiye sağlık kontrolü için hastanedeki doktorlara ise ekonomik broker olarak kendini gösterdi. Kadın, doktorlara parasını başka bir yatırım aracına yatırmaması ve Bitcoin’e yatırması gerektiğini söyledi. İkna olan doktor ise para vererek Bitcoin aldı. Ayrıca kadın doktora müşteri bul ve daha fazla kar elde et gibi cümleler kullandı.

Bitcoin Safiye İş Başında!

Bitcoin Safiye bu şekilde farklı mesleklerden tam 40 insana erişim sağladı. Bitcoin almak için toplamış oldukları insanlara 2 yıl kadar kar payı ödediği de söyleniyor. Para aldığı insanları kendi şirketi ve bir çok konuda yalan söyleyerek inandırdığı ardından ise 2 kadar bir süre zarfı geçince kayıplara karıştığı biliniyor.

Bitcoin Safiye’ye ulaşamayan mağdurların ise 28’i kadın olarak avukatlar tarafından suç duyurucu açıldığı belirtildi. Kadınların hesaplarının hepsi incelemeye başladı ve Bitcoin Safiye’nin kripto para hesabında 8 bin 300 Bitcoin olduğu her geçtiğimiz gün ise artış kaydettiği belirtildi.

Safiye Bitcoin ayrıca bir kripto para sitesi açarak işlerine devam ettiğini ancak bu siteninde kapatıldığı söyleniyor. Aydın’da 600 bitcoin karşılığı 30 milyon TL topladığı biliniyor.

Emniyet tarafından “nitelikli dolandırıcı” olarak aranan Safiye, bir restoranda alkollü olarak eğlendiğini görüntüleri ortaya çıktı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz