Nokia Lumia, Windows Phone 8 işletim sistemiyle birlikte yakaladığı başarıyı sürdürmek istiyor ve bu yöndeki çalışmalarını oldukça hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Söz konusu çalışmaların çeşitli alanlarda test edilmesi son derece doğal. Diğer yandan bu testler sırasında hazırlık aşamasında olan akıllı telefonların bıraktıkları izler, bizlere söz konusu olası modellerin hangi özelliklere sahip olacaklarının da ipuçlarını veriyor.

GFXBench isimli performans ölçüm mecrasının kayıtlarında iz bırakan bir telefon hem Nokia hem de Windows Phone 8 severleri heyecanlandıracak türden bilgilere sahip. Zira söz konusu kayıtlarda görünen bilgiler arasında dört çekirdekli işlemcisi bulunan bir Windows Phone telefonlar karşılaşıyoruz.

4 cekirdekli nokia lumia - windows phone 8 - 2

4 Çekirdekli bir Nokia Lumia telefon mu geliyor sorusunu da beraberinde getiren kayıtlarda ekran çözünürlüğünün de 720×1280 piksel olduğu görülüyor. Söz konusu olası ürünün HD ekran çözünürlüğüne sahip olacağını anlıyoruz.

ARM mimarisini kullanacağı görüntülenen telefonda Adreno 305 ekran işlemcisi ise biraz garip duruyor. Zira birçok yeni akıllı telefonun Adreno 320’den bir sonraki sürüm ekran işlemcisini tercih ettiğini düşünecek olursak Adreno 320’den daha düşük bir ekran işlemcisinin tercih edilmesi merak konusu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz