Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs hakkında son durumları paylaşmış olduğu tabloları Twitter üzerinden paylaşmayacağını dile getirdi. Artık veriler Sağlık Bakanlığı’na özel bir sayfada yer alacak.

Koronavirüs olarak gelen salgın, ilk önce geçtiğimiz yılın aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde kendini göstermişti. Bütün dünyayı sarıp sarsan bu virüsden dolayı çok fazla vatandaşımızı kaybettik.

Virüs ülkemize ilk olarak 11 Mart’ın ilk günlerinde gelmişti. Can kaybı ise 17 Mart’ta kaydedilmişti. Adeta bir savaş gibi dünyayı sessizliğe bürüyen bu virüs hakkında açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca düzenli olarak Twitter hesabından verileri artık paylaşmayacak.

Tablolar artık Twitter’dan paylaşılmayacak

Sağlık Bakanı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Toplum Bilimleri Kurulumuzun önerisi ile Salgın Yönetiminin doğru iletişimi açısından bundan sonra günlük ve haftalık daha detaylı bilgileri http://covid19.saglik.gov.tr adresinden takip edebileceksiniz. Önemli gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.” ifadelerini paylaştı.

Bilgilerin Sağlık Bakanlığı portalı olan http://covid19.saglik.gov.tr üzerinden paylaşılmaya başlanması ile birlikte daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz