Sony beklenmedik bir şekilde bir PS5 gamepad tanıttı . Gadget’a DualSense denir.

DualShock karşısında yeni gamepad ve öncülleri arasındaki ana farklardan biri tasarım. Cihaz üstte yuvarlandı, arka ışık dokunmatik yüzeyin yanlarında yer alıyor ve şimdi biraz daha fazla alan kaplıyor. Genel olarak, joystick daha masif görünüyor.

Teknik yeniliklerden nokta titreşimi ve tetik çekmenin dinamik şiddeti vardır. Ayrıca, gamepad’in yeni sürümünde DualShock 4’teki Paylaş düğmesi (“Paylaş”) Oluştur (“Oluştur”) olarak değişecektir. PS düğmesi bir PlayStation logosu şeklinde olacaktır.

DualSense, cesur bir adımdır. Önceki sürümle karşılaştırıldığında, yeni kontrolör tamamen yeni özellikler sunuyor ve PS5 neslinde kuantum sıçraması yapma arzumuzu kanıtlıyor. Yeni denetleyici, yenilikçi PS5 özellikleriyle birleştiğinde, oyun fikrini bir kez daha döndürürken, oyun gerçekliğinin sınırlarını sürekli zorlamak için PlayStation’ın misyonuna sadık kalıyor. PlayStation topluluğuna bu yolu izlediği için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum ve 2020’nin sonunda PS5’in resmi lansmanı ile bize iyi şanslar diliyorum. Önümüzdeki aylarda, PS5 hakkında, Sony Interactive Entertainment’ın Başkanı ve CEO’su yeni konsolun tasarımı Jim Ryan da dahil olmak üzere daha fazla konuşacağız.

DualSense ayrıca, çoğu DualShock 4’te bulunmayan dahili bir mikrofon aldı. Pil de yerleşiktir. Konsola USB Type-C ile bağlayın.

Üreticiye göre, joystick birçok “canlı” testten geçtiği için her boyuttaki eller için uygundur. Oyun kumandası iki tonlu olacak – belki de PlayStation 5 benzer bir tarzda yapılacak. PS5’in yıl sonuna kadar çıkması planlanıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz