Bu yazımızda sizlere geçmişten günümüze kadar dünyada en çok satılan cihazların hangileri olacağı konusunda bilgi vereceğiz. Teknoloji her gün daha da ileri seviyeye taşınıyor ve telefonların yeri de oldukça önemli. Akıllı telefonlar sayesinde her işimizi kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Teknolojinin ilerlemesi de akıllı cihazların gelişmesine katkı sağlıyor. Telefonların yeri bu kadar önemli ve bu yazımızda da sizlere dünyada en çok satan telefon markalarını sunacağız.

İlk olarak Oppo’dan bahsedelim. Oppo cihazları dünya genelinde toplam 30.2 milyon adet satışı ile listede yerini alıyor. Oppo’dan daha çok satışı olan Xiaomi, Oppo’nun üstünde yerini alıyor. Türkiye’de de ilk mağazasını açan Çinli teknoloji devi toplam 32 milyon adet satışı ile yerini alıyor. Xiaomi’nin üst kısmında da Apple yerini alıyor. Dünyada en çok satan telefon markalarının arasında üçüncü sırada yerini alan Apple’ın toplam satışı ise 41.3 milyon adettir.

Dünyada en çok satan ikinci cihaz ise Huawei’dir. Çinli teknoloji devi olan Huawei aslında kısa sürede büyük bir yol almıştır. Huawei ile ABD arasında yaşanan teknoloji savaşına rağmen Huawei ikinci sırada yerini almaktadır. Huawei’nin belirli bir işletim sisteminin olmamasına rağmen Huawei toplam 54.2 milyon adet satışı ile ikinci sırada yerini aldı. En son olarak dünyanın bir numaralı telefon satıcısından bahsedelim. Dünyada en çok cihaz satarak listede lider olan marka Samsung’dur. Samsung’un sadece 3 ayda toplamda 71.5 milyon satışı gerçekleşmiştir.

Kısacası dünyada en çok satan telefon markalarının listesinin başında Samsung yer almaktadır. İkinci sırada Huawei, üçüncü sırada Apple, dördüncü sırada Xiaomi ve beşinci sırada Oppo yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere dünyanın en çok satan telefon markalarının listesini paylaştık. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz