Doğuş otomotiv Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü olan Gino Bottaro, ülkemizin Volkswagen için önemini anlatırken Passat üzerinden yola devam etti. Açıklamalarda fabrika yatırımında da şimdilik bir gelişme olmadığını da söylemekten kaçınmadı.

Porto‘da yer alan sürüş etkinliği sırasında yeni model Golf için bir çok önemli bilgi veren Volkswagen yetkilisi, şirketin ülkemizde fabrika yatırımı ile son durumu hakkında bazı detayları verdi.

Türkiye’de hepimizin beklemiş olduğu kurulacak fabrikanın Barış Pınarı operasyonundan dolayı askıya alınmasından sonra “olumlu veya olumsuz bir durum yok. Türkiye’nin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini belirtelim.” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye, Passat’ın %30’unu tek başına satın alıyor!

Ülkenin Volkswagen markası için ciddi bir pazar yeri olduğu söylenirken, bu bakımdan ülkemizdeki Passat satışları bu duruma en büyük örnek olarak sunuldu. Dünya genelinde üretilen Passat’ların %30’unu Türkiye satın alıyor denildi. Kurulması beklenen bu fabrika ise Passat modelinin de üretilmesi planlanıyorken, son açıklamalara göre üretimin Slovakya’daki fabrikaya aktarılma durumu olacağı söylenildi.

Yetkililerin ise Türkiye’de kurulması beklenen fabrika için çok umutlu olduğu belirtildi. Volkswagen CEO‘su Herbert Diess, yatırımın gerçekleşmesi için bazı şartları dile getirmiş ve son durum bu ayın sonunda belli olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz