Apple, Dünyanın en değerli üç şirketi arasından düştü!

Tim Cook‘un gelir tahminindeki düşüş hakkındaki açıklamasının ardından Apple hisseleri % 9 düştü. Bu, şirketin son beş yıl içindeki hisselerinin fiyatlarındaki en büyük günlük düşüş.

Bu durum Apple’ı dünyadaki en pahalı üç şirketten kurtarması için teşvik etti. Bloomberg’e göre , şirketin kapitalizasyonu(hisse senetleri getirisi) 686,7 milyar dolara geriledi.

En değerli şirket 757.05 milyar dolar kapitalizasyon ile Microsoft. İkinci 740.35 milyar dolar kapitalizasyon ile Amazon , üçüncü ise 718.62 milyar dolar kapitalizasyon ile Google.

Çin ile olan bu durum yalnızca Apple’ı etkilemedi. Paylar düştü ve diğer teknoloji şirketleri: Çin pazarının durumu ve küresel ekonomi hakkında endişe duyuyorlar.

Çin’de iş yapan şirketler de acı çekti: AMD, Nvidia, Qorvo, Boeing, Skyworks, Caterpillar hisse fiyatları düştü.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı İktisat Danışmanları Konseyi Başkanı Kevin Hasset, Reuters’e yaptığı açıklamada, yalnızca Çin ile yapılan başarılı görüşmelerden sonra Apple ve diğer şirketlerin satışlarının restore edileceğini söyledi. Durum değişmezse, hisseler daha da düşmeye devam edecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz