Ekranlar, akıllı telefonların en önemli donanımlarından biri ve bu durum pek de değişmeyecek gibi görünüyor. Buna bağlı olarak donanım üreticileri de kullanıcıların sevecekleri yeni nesil ekranlar üretme konusunda oldukça hızlı ilerliyorlar. LG de bu üreticilerden biri ve dün itibariyle dünyanın en ince full HD ekranını ürettiğini açıkladı.

5.2 inçlik bir büyüklüğü bulunan 1080p full HD ekranın inceliği sadece 2.2 milimetre. Bu incelik söz konusu ekrana dünyanın en ince full HD ekranı olma unvanını sunuyor. “One Glass Solution (OGS)” isimli teknoloji üzerinden geliştirilen ekranın bu inceliği yakalamasındaki en önemli artı ekran yüzeyiyle arka panel arasında verileri taşıyan parçacıkların %30 daha az bulunması.

lg dunyanin en ince full hd ekrani

RGP piksel mantığının kullanıldığı ekranın dış ortamda oldukça yüksek bir performans sunduğu da belirtiliyor. Zira 535 nit parlaklık değerini bunun en önemli kanıtı. Bu sayı aynı zamanda şu anda piyasada yer alan 1080p ekranlar arasındaki en parlak ekran olma özelliğini de bu ürüne taşıyor.

lg dunyanin en ince full hd ekrani 2

Bu dünyanın en ince full HD ekranın 7 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak olan LG Optimus G2 isimli sıradaki üst seviye Android akıllı telefon üzerinde yer alması bekleniyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz