Dünyada yaşam kalitesi en fazla olan şehirler kısa süre önce numero, tarafından açıklandı. Liste üzerinde ülkemizden de 4 şehir dahil edildiğini belirtelim. İşte detaylar…

Numero sizlerinde bildiği gibi birçok alanda farklı verileri topluyor ve bu verilerden yola çıkarak bazı raporları belli aralıklar ile bizlerle paylaşıyor. İstatistik kurumu olarak bildiğimiz şirket, şimdide 2019 yılı için yıl ortası yaşam kalitesi yüksek şehirleri açıkladı.

Bu paylaşılan şehirlerin tam olarak yaşam kalitesi puanları, satın alma gücü endeksleri ve güvenlik hatta sağlık ve yaşama ile barınma bedelleri gibi birçok trafik ve kirlilik endeksi verileri ayrı ayrı puan olarak bu listeye dahil oldu.

Elbette listenin başında, Avustralya Canberra bulunuyor. Arkasından ise Raleigh ile Adelaide takip etti. Arkasından ise Madison, Wellington ile Zürih takip etmeyi başardı. Listede aşağı indikçe ülkemizi görür gibi oluyor. Ancak Zürih’ten hemen sonra Birsbane ve Eindhoven ile Austin ve 10. sırada Dallas yer alıyor.

Türkiye’yi merak ediyoruz değil mi?

Ülkemiz tam 74. sırada yer alıyor ve 74. sırada Bursa yer alıyor. İzmir ise 115. sırada ve Ankara 130. sırada yer alırken, 158. sırada ise İstanbul bulunuyor.

Listede ise tam 206 şehir yer alıyor. Biz ülkemiz adına konuşacak olursak eğer, 74. sıradan 158. sıraya kadar bulunuyoruz.

Son olarak ise Bursa, Türkiye’nin en kaliteli şehri olduğunu öğrenmiş olduk.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz