Darkmatter tarafından dünyanın ilk süper telefonu olan KATIM R01 kısa süre önce duyuruldu. Telefon ultra dayanıklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefonların artık internete bağlı bir şekilde ellerimizde yer alması, günümüz şartlarında kötü niyeti olan kişilere karşı korunması çok fazla önem taşıyor. Bilgilerinizin her an çalınabilme ihtimaliyle karşı karşıyayız. Ancak DarkMatter Grubun geliştirmiş olduğu KATIM R01 model akıllı telefon tüm dünyanın en estetikli telefonu olmayabilir ancak en güvenli ve ilk ultra dayanıklı telefonu olarak geliyor.

En zorlu şartlarda bile dayanıklılık gösteriyor!

Birleşik Arap Emirlikleri konumlu firmanın Kanada ve Finlandiya mühendisleri tarafınca hem tasarlanmış hem geliştirilmiş. Kısa süre öncede testlere tabi tutulan cihazın, özel tasarımı ve zorlu şartlar altında bile zarar görmesi engelleniyor. Uçtan uca güvenlik sunan ve kuantum dayanıklılığıyla gelen telefonda kriptografik protokolleri bulunuyor.

DarkMatter’ın CEO’su olan Karim Sabbagh, kısa süre önce piyasadaki en fazla istenilen, tüm özelliklere sahip bir telefon arayışı. Bu bakımdan bu telefon, inşaat, madencilik, enerji, petrol gibi tüm alanlarda çok fazla ilgi görecek.

SHIELD MODE ile korunabilirsiniz!

Telefonda yer alan güvenlik durumları çok fazla dikkat çekiyor. Telefonda yer alan iletişim ve veri akışları bu dünyadan soyutlaşmış durumda. Telefonda yer alan sensörler zorlu bir giriş algıladığı an tüm verileri silerek kullanıcının özel hayatını koruyor. En gizli görüşmelerde ise SHIELD MODE adında moda geçiş yaparak mikrofon ve kameralar devre dışı bırakılabiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz