Gorilla Glass üreticisi Corninig, düşmelere ve sert darbelere karşı daha dayanıklı olan Gorilla Glass 4’ü çıkardı. Bu sürüm düşmelere karşı oldukça dayanıklı. Öyle ki, cihaz bir metreden sert bir zemine düştüğünde, bu düşmelerin %80’inden zarar görmemesi mümkün oluyor. Bu oran, günlük kullanımda gerçekleşen düşmeler üzerinden hesaplanmış. Üretici Corning, Gorilla Glass 4’ün isimsiz rakip ürünlere oranla iki kat daha dayanıklı olduğunu iddia ediyor.

Ürünün bilgilerinin verildiği belgede Corning Gorilla Glass 4, şu an pek çok cihazda kullanılan Gorilla Glass 3 ile karşılaştırılmış. Buna göre 0.4mm kalınlığında olan yeni ürün, 0.7mm kalınlığa sahip önceki sürümden çok daha sert de dayanıklı. Bu da üreticilerin, daha ağır ya da kalın bir cam kullanmadan telefonların direncini arttırabileceklerini gösteriyor.

Corning Gorilla Glass ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye ve Gorilla Glass 3 ile Gorilla Glass 4 karşılaştırmasına şu adresten ulaşmak mümkün: [highlight]http://goo.gl/e5uAt3[/highlight]

Bu belgede direnç konusunda Gorilla Glass 4’ün çok daha dayanıklı olduğu ve hasarın yeni üründe çok daha az olduğu gösterilmiş. Üstelik yeni Gorilla Glass 4 önceki sürüme göre çok daha ince.

gorilla glass 3 vs gorilla glass 4

Gorilla Glass 2007’den bu yana tam 1395 farlı üründe toplam 3 milyar cihazda kullanılmış.

Gelecek yıl çıkacak örnekler sayesinde Corning Gorilla Glass 4’ün dayanıklılığını görmek ve test etmek mümkün olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz