Akıllı telefon kullanıcılarının eğlenceli vakit geçirebilmek amacı ile tercih ettiği seçeneklerden ilki daima oyunlar oluyor. Çevrimiçi şekilde sunucularda aktif olan dünyadaki birçok kişinin beraber oynayabildiği türler gibi yine offline tabirini kullandığımız kişinin sisteme karşı savaştığı, yenmeye galip gelmeye çalıştığı oyunlar da var. Başta çocuklar olmak üzere yediden yetmişe herkes cihazlarına yükledikleri uygulamaların tadını çıkarıyor. Ancak bazen istediğiniz bir yazılımı telefonunuza yüklemek ve oynamak o kadar kolay olmuyor. Çünkü sistem gereksinimlerinin de oyunu kaldırabilmesi, donmadan kasmadan açabilmesi gerekiyor. Aksi taktirde uzun vadede hem cihaza zarar verirsiniz hem de aktiviteden zevk alamazsınız. Yeni telefon edinmeden de ilgilendiğiniz uygulamayı yüklememeniz uzun süreli kullanım için öneml. Her ne kadar istediğinizi oynayamasanız da size ve cihazınıza göre hazırlanmış düşük performanslılar da var. Bunları indirerek de eğlenceli vakit geçirebilir, oyun keyfini alabilirsiniz. Geliştiriciler özellikle bahsettiğimiz kişilerin değerlendirebilecekleri ürünleri hazırlayarak sanal marketlere yüklemiş durumdalar. Birçok alterantifin bulunduğu platformlarda özellikle Android mobil işletim sisteminin entegre edildiği akıllı telefonların fazlası ile şansı var. Hangisini seçeceğini bilemeyenler, karar veremeyenler adına düzenlediğimiz en iyi oyunları listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Android’deki Performansı Düşük Telefonlarda Çalışan En İyi Oyunlar

Diğer mobil sistemlerin aksine Android’de yazılımcılar daha rahat ediyorlar. Çünkü açık ve düzenlenmeye hazır olup 3. kişilere olanak sağlanıyor. Google Play Store sadece kurumsal ve büyük şirketlerin değil diğer küçük geliştiricilerin de önüne açmış durumda. İnidrebileceğiniz gereksinim sistemleri az en iyi oyunları sıralamamızdan faydalanabilirsiniz.

dr-driving

Dr. Driving

Araba sürme ve araba yarışları tutkunları için ilk sırada Driving geliyor. Gerçekçi grafiksel özellikleri sayesinde kontrolleri de gerçek bir araba kullanıyormuş hissi veriyor. Çevrimiçi olabilme imkanı ile diğer oyuncularla yarış da yapabilirsiniz. ARkadaşlarınızla da yarışabileceğiniz oyunda Türkçe dil desteği kısmen verilmiş.

[appbox googleplay com.ansangha.drdriving]

only-one

Only One

Savaşları, yakın dövüşü sevenlere özel hazırlanmış Onle One‘da düşmanları aşağıya iterek alt etmeye çalışacaksınız. Yorucu bir savaşın sizi beklediğinin haberini verirken vazgeçilmezler arasına gireceğine de eminiz.

[appbox googleplay com.rebelbinary.onlyone]

bike-racing-3d

Bike Racing 3D

Arabanın yanı sıra motosiklet sürmekte de hoşlananlar Racing 3D‘yi indirebilir. Gerçektekine benzeyen bire bir modifiye edilip sunulmuş 5 motorsiklet arasından tercih yapacaksınız. Ardından toplamda 60 bölüm bulunan serüvene giriş yaparak eğlenceli zaman geçirebileceksiniz.

[appbox googleplay com.wordmobiles.bikeRacing]

helidroid-3d-helicopter-rc

Helidroid 3D: Helicopter RC

3D imkanıyla birlikte düşük performanstaki telefonlarda da çalışabilen oyunlardan biri daha. Helikopter kullanmaktan hoşlananlar için 3D desteği entegre edilmiş oyunu deneyebilirsiniz.

[appbox googleplay com.heuer.helidroid]

the-walking-dead-no-man-s-land

The Walking Dead No Man’s Land

Hayatta kalma türü için kült eserler arasına girmiş Walking Dead‘in oyun versiyonunda bu sefer siz hayatta kalmaya çalışacaksınız. Daryl Dixon’a yardım etmeniz ölüleri, zombileri alt edeceksiniz. Hem kendinizi hem de diğer insanları kurtararak dünyanızı zombilelerden arındırmanız gerekiyor. Doğru strateji sayesinde ancak kurtulabilirsiniz.

[appbox googleplay com.nextgames.android.twd]

Düşük performans gereksinimli oyunlar listemizi en popülerleri arasından seçerek hazırladık. Açıklamaların altındaki indirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz