Telefonunuzun pilinde sıkıntılar yaşıyorsanız ve doğru bir şekilde şarj olmuyorsa vereceğimiz taktikler sayesinde cihazınızı düzeltmeye çalışacağız. Sadece telefonunuz değil tabletinizde de bu sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere bu konu üzerinden yardımcı olacağız. İlk olarak USB kablonuzu onarmanız gerektiğini belirtelim. Şarj kablonuzda bir sıkıntı olabilir.

Bu sıkıntı da telefonunuza yansıyabilir ve şarj olmaz. Bu durumu anlamak için telefonunuza uyumlu olan şarj kablosuyla telefonunuzu şarja takın. Eğer şarj oluyorsa sorun şarj kablonuzdan kaynaklıdır. Eğer sorun çözülmediyse cihazın şarj giriş yerine toz ya da başka şeylerin girmesi sonucu çalışmayabilir. Bu sorunun çözümü için ise şarj yerinin içini temizlemeye çalışın.

Sıcak ya da nemli ortamlarda cihazınızı şarj etmeyin. Bu durum cihazınıza ciddi zararlar verebilir. Hatta bu nedenden bir sürü telefon patlamalarını duyuyoruz. Ayrıca Şarj kablosunda oluşan ısınma sonucu yangınlarda ortaya çıkabiliyor. Şarjınız tam dolmadan sürekli şarjdan çekerseniz bir süre sonra batarya sorunu yaşarsınız. Şarjınızı düzgün ve kendi şarj cihazıyla şarja takın. Eğer farklı bir şarj cihazını kullanırsanız telefonunuz bir süre sonra şarjı kabul etmeyebilir.

Eğer bataryanız değişiyorsa, yeni bir batarya alabilirsiniz. Bataryanızdan kaynaklı olarak cihazınızda sorun oluşabilir. Cihazınızı şarj ederken uygulamalardan kaynaklı olarak sorun oluşabilir. Bu yüzden şarj ederken cihazınızı kapatabilirsiniz. Son olarak cihazınızı şarj etmek için kapanmasını beklemeyin. Belirli bir seviyeden sonra cihazınızı şarja takın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz