Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10’u analiz eden DxOMark, akıllı telefona övgü yağdıra yağdıra bitiremedi.

Kısa süre önce Samsung’un Unpacked etkinliği sırasında tanıttığı Galaxy S10’u birkaç gündür görüyoruz ama buna rağmen DxOMark, Samsung’un yeni amiral gemisini en iyi telefon olarak açıkladı. Akıllı telefonlar için ön kameralarına yönelik geliştirmiş olduğu testi sunan DxOMark, bu yeni test ile beraber ön kameraların karşılaştırılması daha iyi sonuç veriyor. Galaxy S10+ ise çift ön sensöründe yer alan RGB derinlik kamerası ile testten tam 96 puan alarak zirveye çıkıyor.

Galaxy S10 Plus Zirveye Çıktı!

DxOMark, şirketin yeni model akıllı telefonunun ön kamerasının bu bu kadar başarılı olmasının arkasında, birçok koşulda yeterli pozlama oranını ve isabetli deri tonu, beyaz dengesi ve renk algılama’nın dışında tüm mesafeler de parlak ışıkta bile detayların çok iyi yakalanmasından kaynaklı olduğunu ifade etti.

Tek kusur var!

Tabii ki Galaxy S10’unda kusurları ön kamerada yatıyor. DxOMark, kameradaki en büyük kusurun odaklama alanının dar olmasından kaynaklı olduğunu dile getirdi. Grup portre çekimlerinde yüz detaylarında bazı kayıpların yaşanacağı ve düşük ışık koşullarında isabetli renk algının da yok olacağını dile getirdi.

Galaxy S10, ön kamerasıyla çok iyi olurken, arka kamerası da DxOMark’da zirveye çıkmayı başardı. Samsung‘un son amiral gemi modeli arka kamerası ile Huawei P20 Pro ve Mate 20 Pro ile birinciliği paylaştığını belirtelim. DxOMark’ın görüşü ise S10 Plus model en iyi telefon ünvanın da olduğu yönünde.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz