DxOMark uzmanları, selfie için en iyi akıllı telefonları seçti!

Kamera derecelendirme konusunda uzmanlaşmış DxOMark portalı, popüler akıllı telefonların selfie modüllerini test etmeye başladı. Uzmanlar, bundan sonra, frontalok testlerinin sonuçlarının, mobil cihazların ana kameralarının başarısı ile eşit düzeyde yayınlanacağını ve ünlü cihazların güncellenmiş derecelendirmelerini paylaştığını bildirdi.

Kendisinden modüllerin test edilmesine çoğu zaman özel bir ilgi gösterilmez ve haksız yere bypass edilir. Bununla birlikte, yüksek kalitede öne bakan cihazlarla gittikçe daha fazla sayıda cihaz piyasada göründüğü için onları görmezden gelmek giderek zorlaşıyor. DxOMark uzmanları, farklı koşullarda çekilen karelere dayanarak akıllı telefonların ana kameralarındaki tekniklerin aynısını kullanacaklarını bildirdi.

Uzmanlar henüz gerekli testlerin tam bir listesini yayınlamamıştır. Yapay zeka teknolojilerinin ve Night Sight gibi çekim modlarının ortaya çıkması testi zorlaştırıyor. Uzmanların kendi çabalarıyla elde ettiği sonuçları dikkate alıp almayacağı ya da kendilerini daha geleneksel bir yaklaşımla sınırlayıp kısıtlayamayacağı henüz belli değil.

Site zaten selfie kameralarının pilot testinin ilk sonuçlarını yayınladı. Farklı üreticilerin 12 model akıllı telefonuna katıldı.

Bir dizi testin sonuçlarına göre, Google Pixel 3, Samsung Galaxy Note 9 ve Xiaomi Mi Mix 3 güvenle yaklaşık üç kez aynı çekim imkanlarını göstererek ilk üçe girmişlerdi. Gelecekte, derecelendirmeleri portal sayfalarında yayınlanacak olan diğer popüler cihazlar da test edilecektir.

Kaynak

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz