Lab DxOMark, nisan ayında tanıtılan mobil kameralı akıllı telefon Lenovo Z6 Pro‘yu araştırdı . Fotoğraf ve video için genel puan 95‘tir. OnePlus 6 ve Apple iPhone 8 tarafından alınanlarla aynı miktarda.

Akıllı telefonun ana kamerası f / 1.8 bir açıklığa sahip 48 megapiksel sensör, bir telefoto ve 8 ve 16 megapiksel geniş açı ile ek 2 megapiksel sensör içerir. Portre modu için ayrı bir Uçuş Süresi modülü de bulunmaktadır.

Fotoğraf için Lenovo Z6 Pro’ya 103 puan verildi. Uzmanlar, gölgeli alanlarda iyi kontrast ve ayrıntıların korunmasına dikkat ettiler, ancak düşük renk doygunluğu ve yanlış beyaz dengesinden memnun değillerdi.

Kameranın en önemli avantajı, düşük ışık koşullarında bile doku ve gürültü arasındaki başarılı uzlaşmadır. İç mekanda bile artışla çekimin kabul edilebilir sonuçları. Otomatik odaklama hızlı ve doğru bir şekilde çalışır.

Z6 Pro’nun video yetenekleri 79 puan olarak değerlendirildi. Sınırlı dinamik aralık ve dengesiz maruz kalma var. Dijital dengeleme, otofokus gibi her koşulda oldukça hızlı çalışsa da, etkisiz olduğu ortaya çıktı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz